обложкаЗ метою реалізації Концепції розвитку наукової діяльності студентів і молодих учених у Глухівському національному педагогічному університеті імені Олександра Довженка на кафедрі історії, правознавства та методики навчання прийняте рішення започаткувати видання збірника наукових праць історичного спрямування.

Публікація такого збірника виходить з усієї освітянської діяльності університету, що обумовлено його статусом як педагогічного університету, де гуманітарна освіта займає значну частину навчання. Складовою гуманітарної освіти є історична. В університеті ведеться викладання загальноуніверситетського курсу «Історія та культура України». А втім, головне, що в Довженківському університеті з 2011 р. готують фахівців за напрямом підготовки «Історія». Тобто сьогодні, у рік виходу першого номера «Студентських історичних студій», студенти-історики першого набору вже навчаються у магістратурі.

Зрозуміло, що започаткування збірника є очікуваним. Наші вихованці беруть успішну участь у міжнародних і всеукраїнських конференціях, Всеукраїнському конкурсі наукових студентських робіт з історичних наук. Наразі назріла необхідність заснування власного збірника наукових праць, який буде мати науково-практичне забарвлення.

Публікації у збірнику передбачені з різних наукових напрямків, зокрема з питань історії України, всесвітньої історії, джерелознавства, історіографії, спеціальних історичних дисциплін, історії науки і техніки, методики викладання історії у середній школі тощо.

До структури статей не висуватимуться умови, які традиційно супроводжують публікації за результатами дисертаційних робіт на здобуття наукових ступенів. Сподіваємося, що збірник стане своєрідним майданчиком, де студенти-історики зможуть випробувати власні сили з висловлювання наукової письмової думки.

Зауважимо, що всі матеріали першого випуску «Студентських історичних студій» перевірені програмою «Антиплагіат». До друку прийняті статі, рівень унікальності яких не менше ніж 70%. А втім, більшість статей має рівень унікальності 95-100%! (Зміст збірника)

Публікації різні за темами, обсягом, метою та завданнями досліджень, але вони є завершеними науковими розвідками. Приємно, що для багатьох авторів публікація у «Студентських історичних студіях» стала дебютною.

Вікторія Абакумова,

завідувач кафедри історії,