Завершився щорічний конкурс учнівських науково-пошукових робіт «Історичні перлини Сіверщини - 2016» імені В. О. Романовського, українського історика, археографа і архівіста, доктора історичних наук, професора, уродженця м. Глухова.  Організатором конкурсу другий рік поспіль виступила кафедра історії, правознавства та методики навчання Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка за підтримки департаментів освіти та науки Сумської та Чернігівської обласних державних адміністрацій.

Рівень науково-пошукових робіт, продемонстрований нашими учасниками, був оцінений авторитетним журі. Запрошуємо вас ознайомитися з іменами переможців:

І місце - Набок Вікторія (10 кл.) «В. Г. ТИТОВ: БОРЗНЯНСЬКИЙ СЛІД НА КОСМІЧНІЙ ОРБІТІ» премія у розмірі 350 грн.;

(науковий керівник Мазурик Олександр Володимирович,

учитель історії Комунального закладу «Борзнянська спеціалізована школа-інтернат І-ІІІ ст. із поглибленим вивченням окремих предметів та курсів»

ІІ місце - Іваницький Максим  (10 кл.) «СОСНИЧЧИНА У ТВОРЧІЙ СПАДЩИНІ ГРИГОРІЯ МИКОЛАЙОВИЧА ІВАНИЦЬКОГО» - премія у розмірі 250 грн.;

(науковий керівник Мовчан Валентина Миколаївна,

вчитель української мови та літератури, керівник літературно-краєзнавчого гуртка

Великоустівської ЗОШ І-ІІІ ст. при Сосницькому Будинку школяра)

ІІІ місце - Самощенко Марія (11 кл.) «ПЕЛАГЕЯ ЯКІВНА ЛИТВИНОВА-БАРТОШ. ОСОБЛИВОСТІ ДЕКОРАТИВНО-УЖИТКОВОГО МИСТЕЦТВА СІВЕРЩИНИ» - премія у розмірі 150 грн.;

(науковий керівник Ахмедзянова Тетяна Яківна, учитель історії, старший вчитель, учитель-методист

Глухівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №6 Глухівської міської ради Сумської області)

Заохочувальні призи - видання з історичної тематики отримають:

Кашпур Юлія «ЖІНКИ В СУСПІЛЬНО-ПОЛІТИЧНОМУ РУСІ ЧЕРНІГІВЩИНИ НАПРИКІНЦІ ХІХ – ПОЧАТКУ ХХ СТ.» (науковий керівник Кравченко Юлія Василівна, учитель історії Роїщенської ЗОШ І-ІІ ст.)

Агафонкіна Тетяна ««РОЗВИТОК КУЛЬТУРИ У  МІСТІ СЕРЕДИНІ-БУДА»» (науковий керівник Жукова Тетяна Миколаївна, учитель історії Середино-Будська ЗОШ І-ІІІ ст. № 2 Середино-Будської районної ради Сумської області ).

Борисова Анастасія, Шевченко Лідія, Золотоверха Вероніка, Деркач Олена«ВРЯТУВАТИ ВІД ЗАБУТТЯ» (науковий керівник Петрушка Наталія Миколаївна, культорганізатор Шосткинської міської малої академії наук учнівської молоді, координатор юнацького об’єднання «Молодіжна дорадча рада при міському голові» міста Шостки)

Клюй Руслана  «ЛОЗОПЛЕТІННЯ НА СОСНИЧЧИНІ: ТРАДИЦІЇ І СУЧАСТІНСТЬ» (науковий керівник Гирич Марія Миколаївна, керівник гуртків Будинку школярів, керівник гуртка «Українське літературознавство» ОКПНЗ «Чернігівська МАН учнівської молоді»)

Конкурсна комісія подасть клопотання до департаментів освіти та науки Сумської та Чернігівської обласних державних адміністрацій, щодо відзначення в наказі вчителів, під керівництвом яких були підготовлені всі названі наукові роботи.

Сподіваємося, що участь у конкурсі стала для всіх учасників новим досвідом. Дякуємо всім конкурсантам за участь! Очікуємо на ваші роботи наступного року, які, без сумніву, піднімуть конкурс на нову висоту!