5.09.2Викладач кафедри, кандидат педагогічних наук Андрій Петрович Гриценко, як переможець міжнародного конкурсу з написання та перекладу статей у Вікіпедії WikiGap_Challenge, прийняв участь у всесвітній конференції вікіпедистів Вікіманії-2019. Вона проходила у серпні у Швеції під гаслом: «Сильніші разом: Вікімедія, вільні знання та цілі сталого розвитку».

За словами Андрій Петровича, найцікавіше було відвідати давню шведську столицю – місто Уппсала. Тут знаходиться найбільший у Скандинавії кафедральний собор (Uppsala domkyrka), що будувався з 1272 по 1420 роки. До 1719 р. в соборі відбувалися коронації шведських королів, багато хто з них були тут потім поховані, як Густав Ваза, національний герой Святий Ерік, науковець Карла Лінней. Хвилює уяву також Уппсальський замок (Uppsala slott) – один зі зримих пам'яток шведської Реформації. Приємно пройтись ботанічним садом Ліннея (Linnéträdgården) – першим університетський ботанічний сад, заснованим ще у 1655 р. А в околицях міста знаходяться кургани часів раннього середньовіччя – центр дохристиянської Швеції і скандинавського язичництва. Також, у 1477 р. тут був заснований перший в північній Європі університет, який вдалось відвідати.5.09.3

Крім того, було цікаво побувати у Стокгольмському університеті (навчається понад 50 000 студентів на чотирьох факультетах). Саме відкриття Вікіманії,

5.09.1проходило у найбільшій аудиторії «Аула Магна» на 1200 осіб, де проводять свої лекції лауреати Нобелівської премії. Також ця тема була продовжена і в Стокгольмській ратуші (Hantverkargatan). Для вікіпедистів всього світу мерія шведської столиці організувала урочистий прийом у Голубому залі, де щорічно вшановують лауреатів Нобелівської премії.

Але найбільше захоплення, окрім, напевно, участі у зміні почесного караулу в Королівському палаці (Kungliga slottet), викликала екскурсія до Шведського парламенту. Депутат Пер Лоденіус розповів про всі секрети депутатської роботи та показав найцікавіші кабінети і зали риксдагу, будівля якого була зведена у 1905 р.

Багато уваги Андрію Петровичу було приділено на прийомі у міністерстві закордонних справ Швеції (Arvfurstens Palats) під час урочистого прийому з нагоди вшанування переможця та організаторів міжнародного конкурсу WikiGap_Challenge.