Виданий краєзнавчий довідник «Слов’янський світ у 2013 році» (автор Гирич Ярослав Миколайович, кандидат історичних наук, доцент кафедри історії, правознавства та методики навчання).

Наприкінці січня 2015 р. у Києві побачила світ книга «Слов’янський світ у 2013 році: країнознавчий довідник» Ярослава Гирича, кандидата історичних наук, доцента кафедри історі ГНПУ ім. О. Довженка. Її поява обумовлена необхідністю актуалізації існуючих взаємозв’язків України зі своїми закордонними побратимами, котрі ще нещодавно входили до групи країн колишнього соцтабору (нині їх називають «країнами з перехідною економікою»). У суспільній свідомості побутує хибна думка про обмеження слов’янських народів виключно представниками східної гілки слов’янства (українці, білоруси, росіяни). Натомість, сьогодні нараховується чотирнадцять слов’янських народів, розташованих у Центрально-Східній Європі. Більшість з них мають власну державу, винятком є лужичани, які користуються правами культурної автономії у складі Німеччини.

Ідея створення довідника пов’язана з необхідністю існування подібного посібника при викладанні навчальних дисциплін «Історія слов’янських народів новітньої доби», «Новітня історія Європи і Америки», «Історія міжнародних відносин», «Етнологія», «Політологія». Відомості в довіднику подаються у таблицях за різними блоками (географічна та демографічна характеристики, соціально-культурний розвиток та політична система) щодо декількох груп слов’янських країн. Таблиці базуються на широкому спектрі статистичних даних, оприлюднених як відповідними національними, так і міжнародними організаціями.

Видання може слугувати посібником для викладачів, студентів, дослідників та всіх, хто цікавиться історією та сучасністю слов’янських народів. Він має на меті показати місце України у слов’янському світі та слов’ян в Україні, їх взаємозв’язок. Довідник можна придбати у магазинах «Глобус» та «Світ розваг».