«Для справжнього вчителя його робота попри всі перешкоди є джерелом натхнення та задоволення», – сказав Дональд Д. Куїнн, а студенти 61-2У групи переконалися в цьому на власному досвіді.

З 29 жовтня по 9 грудня 2018 року студенти 61-2У групи факультету філології та історії проходили педагогічну практику у закладах вищої освіти на робочому місці викладача. Метою практики було формування в магістрантів професійної компетентності шляхом залучення їх до вивчення та аналізу системи управління освітнім процесом на рівні закладу, формування готовності до викладання дисциплін, а також здійснення виховної роботи в ролі куратора студентської групи.

Магістранти мали можливість ознайомитися з документацією куратора групи, кафедральною системою роботи та її структурою, дослідженням правил і положень, за якими вона існує.

У процесі педагогічної практики магістранти також виступили в ролі кураторів і викладачів окремих дисциплін мовного та літературного спрямування під керівництвом Цінько С. В., Клейменової Т. В., Дятленко Т. І., Привалової С. П. Троші Н. В, Каліш В. А. Окрім виконання основних завдань практики, студенти проводили психолого-педагогічні дослідження з тем своїх магістерських робіт.

Магістранти вдало продемонстрували свої організаційні здібності під час підготовки та проведення виховного заходу «У рідного слова ти сил набирайся, ніколи й ніде ти його не цурайся», присвяченогоДню української писемності та мови. Практиканти, студенти ФФІ І-IV курсів, які були залучені до проведення заходу, присутні – всі отримали велике задоволення від побаченого та почутого.

Заключним етапом педагогічної практики стала участь студентів у підсумковій конференції, де були представлені звіти з фото- та відеоматеріалами, обговорювались результати практики, висвітлювались проблеми, із якими майбутні фахівці зіткнулися під час її проходження.

Отже, практика стала важливим етапом у навчальному житті студентів, дала змогу застосувати на практиці здобуті знання, знайти спільну мову зі студентами, відчути себе викладачем університету.

Марія Загарія, староста групи