Скачать шаблоны для cms Joomla 3 бесплатно.
Зелёные шаблоны джумла.

 

IMcG_2682.JPGФеномен В. Шекспіра: різноманіття сюжетів і образів, багатство мови

 

(до 400-річчя з дня смерті видатного англійського автора)

 

 

23 квітня 2016 року увесь світ відзначав 400-річчя від дня смерті Вільяма Шекспіра. Англійський драматург, чиє славетне ім'я навіки увійшло до скарбниці світової літератури і театрального мистецтва, своєю творчістю справив значний вплив на розвиток англійської мови.

Нинішній рік у нашій країні було оголошено роком англійської мови, тому цілком передбачуваним стало проведення на факультеті філології та історії присвяченої цим знаковим подіям тематичної виховної години «Феномен В. Шекспіра: різноманіття сюжетів і образів, багатство мови».IMcG_2660.JPG

 

До проведення заходу долучилися студенти 15-А групи, викладачі англійської мови і світової літератури. Попередньо текстуально ознайомившись із творчістю В. Шекспіра, майбутні фахівці-філологи підготували змістовні повідомлення про життєвий і творчий шлях драматурга, спроби розв’язати «шекспірівське питання», українську і світову шекспіріану. Центральну увагу було приділено трагедіям «Ромео і Джульєтта» і «Гамлет». З огляду на популярність цих творів, потужний емоційний і змістовий код, закладений в ключових образах трагедій, і невичерпну кількість спроб наблизити Шекспіра до певної епохи за рахунок вдало здійснених перекладів, студенти 15-А групи мали можливість ознайомитися із основними етапами рецепції шекспірівського тексту найвідомішими перекладачами, а також продемонструвати власні вміння, виступивши в якості авторів підрядного перекладу найвідомішого Шекспірового монологу «Бути чи не бути?».

 

IMcG_2658.JPGПроведення виховної години супроводжувалося декламуванням сонетів В. Шекспіра, у тому числі мовою оригіналу, читанням в особах уривків із найвідоміших п’єс драматурга. Суттєвим доповненням до основного змісту заходу стала виставка творів В. Шекспіра, у тому числі знакових для сучасної української шекспіріани перекладів «Гамлета» і «Ромео і Джульєтта», здійснених Ю. Андруховичем.

 

Тематичний захід, присвячений року англійської мови і творчості В. Шекспіра, засвідчив, що досконале володіння іноземною мовою відкриває нові можливості для осмислення і повноцінного розуміння кращих зразків світової літератури, яка, переконаний сучасний американський літературознавець Гарольд Блум, почалася із Шекспіра.

 

 

Кадикова Н.В., асистент кафедри

 

іноземних мов та методики викладання

 

 

0
0
0
s2sdefault
Уникальная программа снижения веса от Фаберлик.
Новинки косметики фаберлик на faberllena.ru