19 вересня 2019 року на факультеті філології та історії під керівництвом канд. пед. наук, доц. Т. І. Дятленко відбувся захід «Благословенна будь, моя незаймана дівице Десно… ».

Його учасники пройшлися віртуальними стежками життя О. Довженка – кінорежисера, письменника, громадського діяча, художника, випускника нашого навчального закладу, яким гордиться вся Україна. Кожен присутній зміг зануритися в атмосферу Сосниччини. А ті, хто захоче пройти справжніми стежками Довженка, зможе це зробити наприкінці вересня чи на початку жовтня, поїхавши на екскурсію до літературно-меморіального музею О.П.Довженка в СМТ Сосниця. Поїздку організовують викладачі кафедри української мови, літератури та методики навчання.