У Глухівському національному педагогічному університеті імені Олександра Довженка здійснюється проведення різних заходів з нагоди 125-ої річниці з Дня народження О. Довженка, бо саме у стінах одного із найстаріших закладів вищої освіти України і навчався відомий митець.

20 листопада 2019 року викладачами кафедри української мови, літератури та методики навчання факультету філології та історії Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка спільно з викладачами Вищого комунального навчального закладу Сумської обласної ради «Путивльський педагогічний коледж імені С.В. Руднєва» було проведено міжрегіональний науково-методичний семінар «Олександр Довженко – випускник Глухівського учительського інституту, педагог, письменник, художник, кінорежисер», який відбувся на базі коледжу.

Організатори проведення науково-методичного семінару (кандидати педагогічних наук, доценти кафедри української мови, літератури та методики навчання Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка Т. І. Дятленко, С. П. Привалова, С. В. Цінько, методист ВКНЗ СОР «Путивльський педагогічний коледж імені С.В.Руднєва» Л. В. Гойко) ставили за мету презентацію багатогранної творчої спадщини митця як режисера, прозаїка і драматурга, публіциста, оратора, етнографа і фольклориста, мистецтвознавця і художника, невтомного громадського діяча і філософа, фундатора української кінематографії, письменника планетарного мислення з огляду сучасності, а також специфіку вивчення творчості О. Довженка в освітніх закладах різних типів.

На семінарі були присутні викладачі Путивльського педагогічного коледжу імені С. В. Руднєва, зокрема голова предметно-циклової комісії гуманітарних дисциплін Л. М. Дерюгіна, викладачі української мови та літератури Т. М. Бабій, Т. І. Жидкова, С. В. Пилипенко; Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка декан факультету початкової освіти, кандидат педагогічних наук, старший викладач О. І. Земка, кандидат педагогічних наук О. М. Чайка, учитель української мови та літератури вищої кваліфікаційної категорії, старший учитель, Есманьської загальноосвітньої школи I-III ступенів Глухівської районної ради Сумської області Л. О. Авраменко, студенти Глухівського педуніверситету та Путивльського педколеджу та ін.

Учасників семінару привітав директор ВКНЗ СОР «Путивльський педагогічний коледж імені С. В. Руднєва» Л. Б. Фомакін. Присутні, викладачі та студенти, надзвичайно були захоплені змістовними доповідями, зокрема «Презентація електронних продуктів бібліотеки ГНПУ іменіО.Довженка – сучасний напрям популяризації читання серед студентської молоді» заступника директора наукової бібліотеки Глухівського національного педагогічного університету іменіОлександра Довженка А.М.Книш, «Я згадую Глухів і свою романтичну юність, Глухівський учительський інститут»: глухівський період у житті і творчості О.Довженка» кандидата філологічних наук, старшого викладача кафедри української мови, літератури та методики навчання Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка Н.В.Троші, «Використання методів ейдетики під час вивчення творчості О.Довженка» учителя української мови та літератури вищої кваліфікаційної категорії, старшого учителя Есманьської загальноосвітньої школи I-III ступенів Глухівської районної ради Сумської області Л. О. Авраменко, студентів Путивльського педагогічного коледжу імені С. В. Руднєва, «Гомер XX століття» А. Працюк, «Цікаві факти з життя О. Довженка» Р. Пелепенко та ін.

Завершився семінар обміном вражень про перспективи подальших спільних досліджень творчості відомого митця, письменника, педагога, художника, кінорежисера Олександра Довженка та обговоренням майбутніх заходів у рамках співпраці між закладами освіти.

С. П. Привалова,

к. пед. н., доцент кафедри української мови,

літератури та методики навчання