Відповідно до розпорядження відділу наукової роботи та міжнародних зв’язків № 26 від 12.10.20 р. «Про проведення ХІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка», 26 жовтня 2020 р. на факультеті філології та історії за допомогою дистанційних технологій (ZOOM, Classroom) було проведено урочистості з нагоди відкриття і перший етап Конкурсу.

Метою заходу є підняття престижу української мови й літератури у молодого покоління, підвищення рівня загальної мовної культури, вшанування Великого Кобзаря, поета світового рівня – Тараса Шевченка. Конкурс сприяє вихованню в його учасників почуття гордості за свій народ, любові до рідного краю, формуванню готовності творити добрі справи задля рідної Батьківщини, заможної, повноправної і невіддільної від світового розвитку країни.

Члени оргкомітету розробили програму Конкурсу, підготовлено завдання для кожної категорії учасників за віком і напрямом навчання (гуманітарного і негуманітарного), забезпечено конфіденційність завдань до моменту оприлюднення, проведено І етапу Конкурсу.

Розроблені завдання були покликані виявити рівень засвоєння студентами вивченого матеріалу з мовознавчих і літературознавчих курсів, їхні філологічні здібності, сформованість аналітичного та творчо-критичного мислення, вміння логічно викладати свої судження та розкривати власне ставлення до суспільно-історичних і мистецьких явищ.

З метою формування у студентів почуття патріотизму, оптимізму та віри в щасливе майбутнє України, про яку мріяв і писав у своїх творах Тарас Шевченко, конкурсні творчі роботи передбачали теми, пов’язані зі збереженням культурних надбань, моральних та духовних цінностей українського народу.

Для студентів гуманітарних спеціальностей було запропоновано написати твір-роздум, у якому аргументовано підтримати чи спростувати тезу; дібрати назву твору, епіграф; увести три доречні цитати з досліджень про Т. Шевченка для розкриття теми твору, два риторичних запитання, два речення з відокремленими членами, підкреслити їх.

Студенти негуманітарних спеціальностей мали у формі есе висловити свою думку щодо впливу творчості Т.Шевченка на свідомість українського народу; дібрати назву твору, епіграф; увести три доречні цитати з поезій Т. Шевченка для розкриття теми твору, два риторичні запитання, усі види речень за емоційним забарвленням.

Членами журі розроблено критерії оцінювання творчих робіт, перевірено конкурсні роботи, підбито підсумки Конкурсу.

Кількість студентів, які брали участь у конкурсі – 25 осіб. Із них 22 студенти гуманітарного напряму і 3 студенти негуманітарного напряму.

Членами журі визначено переможців Конкурсу за результатами І етапу в кількості 30 % від загальної кількості учасників.

Переможцями І етапу конкурсу серед студентів гуманітарного напряму стали:

І місце (27 б.) – Гулакова Ганна Валеріївна (факультет філології та історії, 61–У гр.);

ІІ місце (23 б.) – Бандурова Ірина Олександрівна (факультет філології та історії, 43–У гр.);

ІІ місце (23 б.) – Лелюшкін Олександр Павлович (факультет філології та історії, 33–У гр.);

ІІ місце (22 б.) – Ткаченко Катерина Едуардівна (факультет філології та історії, 21–У гр.);

ІІІ місце (21 б.) – Гарета Олег Романович (факультет початкової освіти, 11-ПО гр.);

ІІІ місце (20 б.) – Кохан Аліна Сергіївна (факультет філології та історії, 23–У гр.);

ІІІ місце (20 б.) – Дорога Діана Юріївна (факультет дошкільної освіти, 12–ДО гр.).

Переможцями І етапу конкурсу серед студентів негуманітарного напряму стали:

І місце (24 б.) – Солдаткін Олег Віталійович (факультет природничої і фізико-математичної освіти, 13-М гр.).

До участі у ІІ етапі ХІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка рекомендовано таких студентів:

- Гулакова Ганна Валеріївна (факультет філології та історії, 61–У гр.);

- Бандурова Ірина Олександрівна (факультет філології та історії, 43–У гр.);

- Лелюшкін Олександр Павлович (факультет філології та історії, 33–У гр.);

- Ткаченко Катерина Едуардівна (факультет філології та історії, 21–У гр.);

- Гарета Олег Романович (факультет початкової освіти, 11 По гр.);

- Солдаткін Олег Віталійович (факультет природничої і фізико-математичної освіти, 13-М гр.).

Бажаємо конкурсантам натхнення, нових творчих звершень і перемоги в ІІ етапі Конкурсу!