Скачать шаблоны для cms Joomla 3 бесплатно.
Зелёные шаблоны джумла.

volosh2018

19–20 квітня у Глухівському національному педагогічному університеті імені Олександра Довженка відбулися VІ Волошинські читання «Методика навчання української мови і літератури в контексті концепції Нової школи: проблеми, пошуки, перспективи», присвячені пам’яті Ніли Йосипівни Волошиної – ученої-методиста, доктора педагогічних наук, професора, завідувача і головного наукового співробітника лабораторії літературної освіти, члена-кореспондента Національної академії педагогічних наук України, заслуженого діяча науки і техніки України, головного редактора журналу «Українська література в загальноосвітній школі».

Проведення Волошинських читань стало доброю традицією. З 2013 року щорічно навчальні заклади України (Києва, Кам’янця-Подільського, Черкас, Чернігова, Миколаєва) збирають у своїх стінах послідовників і сучасних дослідників, щоб ушанувати пам’ять Ніли Йосипівни Волошиної. У 2018 році на VІ Волошинські читання провідні вчені з питань методики викладання української літератури зібралися у Глухові.

Співорганізатори конференції: Міністерство освіти і науки України, Інститут педагогіки Національної академії педагогічних наук України, Національний університет «Чернігівський колегіум» імені Т. Г. Шевченка, Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького, Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини, Миколаївський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти, Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка.

У заході взяли участь 197 осіб. Із них: 16 докторів наук; 99 доцентів і кандидатів наук; 28 викладачів і учителів; 54 аспіранти, магістранти і студенти.

Ніла Йосипівна Волошина понад 40 років свого професійного життя присвятила розвиткові літературної освіти в загальноосвітній школі як учитель-практик і викладач у вишах, автор монографій, програм і підручників, Концепції і першого Державного стандарту з предметної освітньої галузі. Н. Й. Волошина очолювала лабораторію методики української і російської літератури Інституту педагогіки АПН України, працювала заступником директора з наукової роботи, головним науковим співробітником лабораторії літературної освіти, заступником голови спеціалізованої вченої ради Інституту педагогіки Академії педагогічних наук України із захисту кандидатських дисертацій з теорії і методики навчання української мови, української та зарубіжної літератур. Завдяки творчій наполегливій праці Ніла Йосипівна здобула авторитет провідного вченого-методиста з української літератури. Вона досліджувала проблеми естетичного виховання учнів засобами художньої літератури, розробляла наукові засади підручникотворення, працювала над методикою викладання літературних курсів за вибором у профільній школі.

У творчому доробку професора Ніли Йосипівни Волошиної близько 300 наукових праць із проблем методики викладання літератури, зокрема, навчальна програма з української літератури для загальноосвітньої школи, підручники з української літератури для 5, 8, 9 класів, один із яких удостоєний першої премії АПН України в галузі підручникотворення, колективні монографії, методичні посібники.

Ніла Йосиповна залишила по собі велику й потужну наукову школу: 5 докторів і 39 кандидатів наук, які успішно реалізують її методичні ідеї у наукових дослідженнях уже своїх учнів. Докторська наукова школа Н.Й. Волошиної є всеукраїнським потужним науковим центром: Володимир Володимирович Гладишев, Світлана Олексіївна Жила, Ганна Леонідівна Токмань, Василь Іванович Шуляр, Анатолія Люціанович Ситченко – розвивають сучасну освітню й наукову галузь.

Завдяки мудрому науковому керівництву Ніли Йосипівни кандидатські дисертації захистили викладачі кафедри української мови, літератури та методики навчання Глухівського НПУ ім. О. Довженка Володимир Гриневич, Наталія Гоголь, Тетяна Дятленко, Світлана Привалова, які продовжують справу свого наставника і керівника, втілюючи в життя ідеї нової української школи.

2018 рік в освіті – це рік великих надій та очікувань. Рік, коли наші діти разом зі своїми вчителями осягатимуть нелегку шкільну науку уже «Нової української школи». Методичні ідеї Ніли Волошиної знайшли своє продовження в Концепції Нової української школи й актуально зазвучали у сучасному освітньому просторі.

Зміни в політичному, соціально-економічному житті нашої країни, зростаючі вимоги суспільства до якості освіти спонукають як до радикальних реформ в українській освіті, так і до поступових кроків для її удосконалення. На шляху реформ виникає низка проблем, що потребують колективного обговорення і прийняття спільного виваженого рішення. Сподіваємося, що нинішня зустріч освітян – представників багатьох регіонів України – наблизить нас до європейських освітніх стандартів.

0
0
0
s2sdefault
powered by social2s
Уникальная программа снижения веса от Фаберлик.
Новинки косметики фаберлик на faberllena.ru