IMG_20170123_095506.jpgIMG_20170124_091759.jpg

Єднання заради незалежності

З 16 по 20 січня 2017 року на факультеті філології та історії було проведено ряд інформаційно-просвітницьких та навчально-виховних заходів, присвячених історії національно-визвольної боротьби в Україні початку ХХ століття та з нагоди Дня Соборності України.

З метою виховання у молоді почуття патріотизму і гордості за свою державу, поваги до її героїчного минулого викладачі кафедри української мови, літератури та методики навчання провели лекції на тему «Відображення процесу становлення української державності в літературній творчості українських письменників».

Кураторами груп було проведено кураторські години у формі історичних читань, уроків патріотичного виховання на тему «Єднання заради незалежності». Студенти першого курсу були присутніми на виховному заході «Бути разом» за участі старшого викладача кафедри історії, правознавства та методики викладання В. В. Заїки.

SX_DbGeVrBo.jpg

Студенти факультету мали можливість переглянули тематичні виставки літератури, підготовлені працівниками наукової бібліотеки університету до Дня Соборності України.

Директор бібліотеки Печена А. В. розповіла цікаву інформацію про історію становлення державності та традиції святкування.image-0-02-05-71723bc71f66741664ef924bfc50fd1b7c5fc1fba0d2c30cd5768d6b95e49a1d-V.jpg

Усі ці заходи засвідчили, що День Соборності (22 січня 1919 року) не був аж такою щасливою датою. Після нього сталося ще багато трагічних для українців подій. Наш народ знову був розірваний між різними державами і владами. FhnsCNtzP9E.jpg Та все ж той день, коли був підписаний Акт Злуки українських земель, довів, що українці окремий народ, який, хоч і був довгі роки розділеним, не змішався з іншими, не втратив свого самоусвідомлення і своєї національної ідентичності.

Троша Н. В., канд. філол. наук, ст. викладач