Стало доброю традицією на початку осені у приміщенні центральної районної бібліотеки проводити Довженківські осінні поетичні читання, де своїми поезіями діляться як майстри слова Глухівщини, так і початківці. Залюбки взяли участь у заході й студенти-вихованці літературної спілки «Слово» ГНПУ ім. О. Довженка (керівник – канд. пед. наук, доцент Цінько Світлана Василівна).

Цьогоріч читання відбулися 24 вересня. 2019 рік ювілейний – 125 років від дня народження О. П. Довженка, тому захід розпочався розповіддю викладача кафедри української мови та літератури ГНПУ ім. О. Довженка Світлани Цінько про глухівський період життя письменника, про юнацькі, романтичні роки навчання в Глухівському учительському інституті, про дружбу Олександра Довженка та Ірини Коваль. Про відвідини О. Довженком села Берези, спогади Ніни Фурси про дружбу її брата Петра з майбутнім письменником розповів поет, краєзнавець, працівник відділу культури Березівської ОТГ Микола Гурець.

Потім кожен із учасників-читців повідав присутнім, що таке щастя і краса в житті людини, бо саме такою була тема цьогорічних осінніх читань. Кожен з тих, хто виходив на імпровізовану сцену, розповідав, згадував, порівнював, мріяв… У кожного своє бачення щастя, воно багатогранне й неповторне.

На творчій зустрічі перед шанувальниками поезії, яких навіть не вміщала читальна зала, своїми думками про щастя у віршованій формі ділилися учасники студентської літературної студії «Слово» Анна Смоля, Ганна Гулакова, Лілія Висоцка; юні поети Глухівського ліцею–інтернату Марія Костюченко, Анастасія Болбот, Анастасія Тутук, Катерина Дем’яненко; Ангеліна Троша з Глухівської ЗОШ № 6; студенти ППК ГНПУ ім. О. Довженка Альбіна Терещенко та Дарина Романенко; імениті поети Анатолій Мироненко, Валентин Коваленко, Ганна П’явка, Іван Дерпа, Олена Голуб, Тамара Роднова, Анатолій Голуб. Пісні на слова Миколи Гурця та Миколи Єрохи виконав композитор і співак Микола Євтушенко. Радували всіх музичні дарунки від соліста Глухівського РБК Ігоря Шума, тріо з педагогічного університету в складі Єгорова Олександра, Панової Рози та Картавої Дар’ї та пісня від Крістіни Разакової.

Книжкова виставка, букети яскравих квітів, червона калина, різнобарв’я листя додавало чарівної неповторності заходу, осіннього настрою і віри в щасливе прийдешнє.