Напередодні Дня працівника освіти викладачі кафедри української мови, літератури та методики навчання факультету філології та історії Гоголь Н. В., Дятленко Т. І., Троша Н. В. взяли участь в обласному семінарі-практикумі «Реалізація ідей Концепції національно-патріотичного виховання молоді на уроках української мови та літератури», що проводився на базі Глухівської загальноосвітньої школи І–ІІІ ступенів № 2.

Учасниками заходу були вчителі української мови та літератури загальноосвітніх навчальних закладів області. Мета проведення – розширити знання учасників семінару з питань реалізації ідей Концепції, ознайомити із сучасними підходами до реалізації цих ідей на уроках словесності. Програма була насиченою: пленарне засідання, робота в локаціях, майстер-клас «Український сувенір», відвідування виставки дзвіночків у Глухівському національному заповіднику «Глухів», засідання «круглого столу, екскурсія містом.

Викладачі університету забезпечували науковий супровід заходу. Канд. пед. наук, доцент Дятленко Т. І. доповіла про реалізацію науково-педагогічної теми вчителем-словесником у навчально-виховному процесі в контексті національно-патріотичного виховання. Канд. філол. наук, старший викладач Троша Н. В. поділилася досвідом із викладання спецкурсів з української літератури, а саме: спецкурсу «Літературна творчість Олександра Довженка як джерело виховання національної свідомості й патріотизму».

Результатом роботи семінару-практикуму стала розробка методичних рекомендацій щодо національно-патріотичного виховання на уроках української мови та літератури, які можуть бути використані вчителями-словениками у їхній практичній діяльності.

...