З нагоди відкриття ІХ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка, який започатковано у 2010 році Указом Президента України, на факультеті філології та історії були проведені урочистості, на яких були присутні студенти різних факультетів – поціновувачі вічного, могутнього, сильного, неперевершеного слова українського Прометея, митця, визнаного віками, співця долі народної, котрий підніс українську поезію до незвіданих горизонтів. Звичайно, йдеться про неперевершеного генія українського народу – Тараса Шевченка.

Конкурс імені Тараса Шевченка – це свято рідного слова, можливість перевірити свої знання і сили, відчути власну причетність до великої когорти шанувальників творчості Кобзаря. Його поезія донині надихає митців, є тим джерелом, яким живиться їхній талант. Члени літературної спілки «Слово» не є виключенням. Авторські поезії прочитали члени студентської літературної спілки «Слово» Марія Загарія і Анастасія Збаражська. З нагоди відкриття І етапу конкурсу прозвучав музичний дарунок від Крістіни Розакової. Одна із минулорічних переможців І етапу конкурсу Наталія Качур поділилася враженнями від участі у ІІ етапі у м. Суми в 2017 р.

Перший етап конкурсу буде проведений з 1 по 23 листопада 2018 р. Його учасниками можуть стати студенти усіх факультетів університету. Організаційним комітетом та журі розроблено критерії оцінювання робіт, що враховують специфіку, складність, обсяг творчої роботи, володіння художнім словом та мовно-літературну підготовленість конкурсантів. Творчі роботи можуть передбачати теми, пов’язані, зокрема з культурою, мораллю, духовними цінностями українського народу, які сприяють об’єднанню, формують почуття патріотизму, оптимізму й віри в щасливе майбуття Української держави, про яку мріяв і писав у своїх творах Т. Шевченко.

Тож запрошуємо студентів до участі у конкурсі. Бажаємо якнайкраще показати знання з української мови і літератури, фахову підготовку, проявити свої творчі, креативні здібності, поповнити ряди переможців, підняти рейтинг Глухівського національного педагогічного університету ім. О. Довженка.