Історія, як навчальна дисципліна, викладається у Глухівському виші з 1874 року. Проте тільки 1 вересня 2010 р., у наслідок реорганізації кафедри соціально-економічних дисциплін, було створено кафедру історії.

Це сталося в очікуванні підготовки студентів за напрямом «Історія», коли кафедра історії перетворилася на випускову – на її базі почали готувати бакалаврів (2011 р.).

Детальніше: Кафедрі вже 10 років!

Час не стоїть на місці, він змінює історичне тло, перевертає суспільство і відносини в ньому. Сьогодні невід’ємною складовою суспільного спілкування є сайти. Їх власниками бувають установи й особи, президенти держав та кафедри вишів.

Кафедра історії, правознавства та методики навчання Глухівського університету озброїлася таким інформаційним майданчиком 5 років тому. Отож, цьогоріч маємо такий собі ювілейчик.

Детальніше: Дайджест новин сайту кафедри за 5 років

21.08Історія виступає засобом формування сукупності предметних і загальних компетенцій, в залежності від кількісних і якісних характеристик яких можна визначити рівень знаній учня. Особливу роль в цьому відіграє робота з історичними джерелами на уроках. Майбутні ж вчителі повинні володіти методикою використання історичних джерел в процесі навчання своїх учнів історії.

Наприкінці навчального року вийшов друком навчальний посібник «Методика використання джерел в навчанні історії України», підготовлений завідувачкою кафедри Абакумовою Вікторією Іванівною.

 

 

 

 

Детальніше: Знов про призначення історичних джерел

27.04З 8 березня по 8 квітня 2020 року серед вікепедистів світу тривав конкурс WikiGap Challenge і переможцем вдруге став старший викладач Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка Андрій Гриценко. Він створив 416 статей.

«Я пишу статті для української Вікіпедії з 2013 року . Є Адміністратором української Вікіпедії. Загалом опублікував вже понад 3,5 тис. статей, - розповів Андрій Петрович.

- Мене надихнуло участь у програмі WikiGap Challenge бажанням писати статті та змагатися з колегами – це добре стимулює. Особливо мені подобається писати наукові теми, зокрема з історії».

 

На фото: Нагородження переможця WikiGap Challenge Андрія Гриценка у міністерстві закордонних справ Швеції.

Детальніше: Наш викладач вдруге переміг у міжнародному...

 8–9 квітня 2020 р. відбувся підсумковий етап Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з історії та археології, що проводився на базі Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка.

За умовами конкурсу від навчального закладу можна було подати 3 роботи. Неймовірно, але всі надіслані роботи глухівчан вийшли до фіналу!

Детальніше: Потрійна перемога істориків у Всеукраїнському...

03.03.328 лютого 2020 р. студенти-історики 3 курсу під керівництвом завідуючої кафедри Абакумової Вікторії Іванівни відвідали Національний державний історико-культурний заповідник «Глухів», де науковий співробітник Мірошниченко Олександр провів заняття на тему «Сфрагістика».

Детальніше: А ви знаєте, що вивчає сфрагістика?

08.01Вже вшосте вийшов друком випуск збірника наукових праць «Студентські історичні студії».

У порівнянні з попереднім виданнями в ньому змінена наповненість рубрикацій досліджень. Так, у традиційному розділі «Історія України» представлені статті, що присвячені актуальним проблемам суспільно-політичної, церковної історії, правової думки доби Гетьманщини та Російської імперії.

Вперше репрезентовано спеціальну рубрику «Мікроісторія», в статтях якої вивчається доля простої людини на фоні карколомних подій ХХ ст.

Детальніше: Вийшов друком шостий випуск

           За результатами наукової роботи у 2019 році кафедра історії, правознавства та методики навчання посіла 1 місце в університеті з результатом 288 балів. Відрив від другого місця склав 77 балів, третього – 85. Приємно відзначити, що впевнене лідерство кафедра здобула вперше за останні роки, протягом яких вона беззмінно потрапляла до передової п’ятірки. Слід наголосити, що цьогорічна першість є результатом спільної роботи колективу!

Найбільшу кількість балів кафедри принесла публікаційна активність, виконання трьох госпрозрахункових договорів про проведення консультації з питань наукових досліджень, їх організації та наукового обслуговування, випуск журналу «Історичні студії суспільного прогресу», який є фаховим і наукова творчість студентів-істориків.

Детальніше: І місце у науковому рейтингу за 2019 рік!