2.1.03В лютому 2019 року в рамках реалізації міжнародної грантової програми «Еразмус+ академічна мобільність» за фінансової підтримки Європейського Союзу на факультеті філології та історії університету розпочала навчання Еліф Язід – студентка з університету Afyon Kocatepe University (Туреччина). Її навчання триватиме протягом ІІ семестру 2018 – 2019 навчального року.

Детальніше:У Глухів на навчання з Туреччини

2.04 4Міжнародне спіробітництво в сфері науки й освіти є невід’ємним складником діяльності Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка. Зокрема, університет реалізовує низку міжнародних грантових проектів одноосібно або спільно з навчальними установами інших країн. Одним з таких є проект кредитної мобільності студентів та викладачів Erasmus+, що здійснюється у партнерстві з Університетом Афьон Коджатепе (м. Афьонкарахісар, Туреччина).

Детальніше:Наші в Туреччині

Час не стоїть на місці, він змінює історичне тло, перевертає суспільство і відносини в ньому. Сьогодні невід’ємною складовою суспільного спілкування є сайти. Їх власниками бувають установи й особи, президенти держав та кафедри вишів.

Кафедра історії, правознавства та методики навчання Глухівського університету озброїлася таким інформаційним майданчиком 5 років тому. Отож, цьогоріч маємо такий собі ювілейчик.

Детальніше:Дайджест новин сайту кафедри за 5 років

Історія, як навчальна дисципліна, викладається у Глухівському виші з 1874 року. Проте тільки 1 вересня 2010 р., у наслідок реорганізації кафедри соціально-економічних дисциплін, було створено кафедру історії.

Це сталося в очікуванні підготовки студентів за напрямом «Історія», коли кафедра історії перетворилася на випускову – на її базі почали готувати бакалаврів (2011 р.).

Детальніше:Кафедрі вже 10 років!

1.0.7Викладач кафедри О.А. Чумаченко 20-22 червня 2018 р. взяла участь у відбулась конференції «1918 рік у Польщі й Литві з перспективи сучасної Центрально-Східної Європи: історія, політика і культура» (Вільнюс, Литва).

Детальніше:Глухів - Вільнюс - Глухів

21.08Історія виступає засобом формування сукупності предметних і загальних компетенцій, в залежності від кількісних і якісних характеристик яких можна визначити рівень знаній учня. Особливу роль в цьому відіграє робота з історичними джерелами на уроках. Майбутні ж вчителі повинні володіти методикою використання історичних джерел в процесі навчання своїх учнів історії.

Наприкінці навчального року вийшов друком навчальний посібник «Методика використання джерел в навчанні історії України», підготовлений завідувачкою кафедри Абакумовою Вікторією Іванівною.

 

 

 

 

Детальніше:Знов про призначення історичних джерел

27.04З 8 березня по 8 квітня 2020 року серед вікепедистів світу тривав конкурс WikiGap Challenge і переможцем вдруге став старший викладач Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка Андрій Гриценко. Він створив 416 статей.

«Я пишу статті для української Вікіпедії з 2013 року . Є Адміністратором української Вікіпедії. Загалом опублікував вже понад 3,5 тис. статей, - розповів Андрій Петрович.

- Мене надихнуло участь у програмі WikiGap Challenge бажанням писати статті та змагатися з колегами – це добре стимулює. Особливо мені подобається писати наукові теми, зокрема з історії».

 

На фото: Нагородження переможця WikiGap Challenge Андрія Гриценка у міністерстві закордонних справ Швеції.

Детальніше:Наш викладач вдруге переміг у міжнародному...

 8–9 квітня 2020 р. відбувся підсумковий етап Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з історії та археології, що проводився на базі Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка.

За умовами конкурсу від навчального закладу можна було подати 3 роботи. Неймовірно, але всі надіслані роботи глухівчан вийшли до фіналу!

Детальніше:Потрійна перемога істориків у Всеукраїнському...