112Викладачі кафедри історії, правознавства та методики навчання розпочали цикл безоплатних лекцій з історії України на допомогу в підготовці до ЗНО.

Лекції проходять з використанням історичних карт, мультимедійних засобів. Перша лекція, яку прослухали понад 40 одинадятикласників зі шкіл Глухова і Глухівського району, була присвячена добі Київської Русі.

На наступних заняттях вступники отримують методичні поради як відповідати на питання ЗНО з умовно-графічною й образною наочністю, на практиці зможуть

Детальніше: Запрошуємо учнів 11 класів
0
0
0
s2sdefault

1.2425 жовтня 2017 р. відбувся історико-краєзнавчий квест – аматорське інтелектуальне змагання, основою якого є послідовне виконання заздалегідь підготовлених завдань командами.

Детальніше: Стартував квест з історії Глухова
0
0
0
s2sdefault

10.13

18 жовтня 2017 р. на базі комунального закладу Березівської сільської ради «Березівський навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад «Веселка» відбулося засідання обласної школи молодого вчителя «Формування у старшокласників уміння використовувати інформаційні ресурси у процесі вивчення історії».

Детальніше: Доповідь у Березі
0
0
0
s2sdefault

1.17Ніхто не отримує таку масу позитивних емоцій від практики як історики. Шанс відкрити для себе нову сторінку історії України випав студентам Глухівського Національного Педагогічного Університету імені Олександра Довженка.

Про літню археологічну практику студентів істориків, факультету філології та історії, чув практично кожен в ГНПУ. Із року в рік студенти стають на поріг нових відкриттів, маючи унікальний шанс стати творцем нашої історії.

Завдяки Батуринській міжнародній Україно-Канадській експедиції ми відкрили для себе гетьманську столицю.

Детальніше: Глухів студентський – Батурин археологічний
0
0
0
s2sdefault

Відповідно словника української мови, акредитація (лат. accredo, «довіряти») — процедура, у ході якої національний орган з акредитації документально засвідчує компетентність юридичної особи чи органу з оцінки відповідності.

Ми раді поділитися приємною звісткою – Міністерство освіти та науки України визнало Глухівський національний педагогічний університет імені Олександра Довженка акредитованим за IV рівнем зі спеціальності «Історія» за освітнім ступенем «Магістр»!

Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 27.04.2017 № 658 викладачі Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка компетентні  надавати освітні послуги з підготовки фахівців спеціальності 8.02030201 «Історія*» галузі знань 0203 Гуманітарні науки за освітнім ступенем «Маґістр». Аналіз показників означеного розділу дав підстави для висновку, що стан навчально-методичного забезпечення у Глухівському національному педагогічному університеті імені Олександра Довженка відповідає ліцензійним умовам надання освітніх послуг за заявленою спеціальністю.

Запрошуємо на навчання!

0
0
0
s2sdefault

22 червня відбувся захист магістерських робіт на кафедрі історії, правознавства та методики навчання.

магистр

Магістранти-історики захистили своє право на звання магістра зі спеціальності «Історія», здобувши протягом навчання кваліфікацію «Історик. Викладач історії. Вчитель правознавства».

Цьогоріч теми магістерських робіт були з різних галузей історичної науки – історії України, всесвітньої історії, методики викладання історії. Так, магістранти, які розробляли теми з історії своєї країни, вивчали розвиток української культури другої половини ХVІІ ст., нацистський окупаційний режим на території Північного Лівобережжя, участь українців у повстаннях 1950-х рр. у сталінських концтаборах, становлення та розвиток  Південно-Західної залізниці (1860-1913). Цікава тема дисидентського руху в СРСР періоду "застою". Магістрантів зацікавили ще теми з історії США. Зокрема, міжнародні відносини в період Війни американських колоній за незалежність і перший етап Громадянської війни у США. Було також представлено на захисті дослідження щодо теоретико-методичних засад науково-дослідницької роботи з історичними джерелами в ЗНЗ та ВНЗ України.

Детальніше: Вітаємо наших магістрів!
0
0
0
s2sdefault

16 травня 2017 року в на факультеті філології та історії відбувся науковий фестиваль «Культура й традиції Азії». Цей науковий захід було започатковано з ініціативи кафедри історії, правознавства та методики навчання, відповідальна – доцент кафедри Чумаченко Олена Анатоліївна.

ЛераНавчальні дисципліни «Нова історія країн Азії та Африки» й «Новітня історія країн Азії та Африки» вивчаються на 4 курсі спеціальності «Історія». Складником навчального процесу є індивідуально-дослідне завдання, яке студенти готують з кожної названої дисципліни у вигляді мультимедійної презентації з доповідями на теми, визначені навчальною програмою.

 Цього року доцент Чумаченко О.А. разом зі студентами 4 курсу висунули ініціативу доповнити ІНДЗ проведенням заходу на тему країн Азії для того, щоб поділитися своїми враженнями від вивчення цих цікавих дисциплін з іншими студентами університету та заохотити їх до навчання.

 

Детальніше: Науковий фестиваль «Культура й традиції Азії»
0
0
0
s2sdefault

Студентка І курсу Марія Самощенко протягом першого року навчання зуміла зарекомендувати себе не лише як здібна студентка, а й як науковець-початківець. Протягом 15-16 березня 2017 р. Марія взяла участь у Міжнародній науково-практичній конференції «Україна-Польща: стратегічне партнерство в системі геополітичних координат» у м. Київ.

Доповідь нашої студентки «Зовнішньополітичні відносини Всевеликого Війська Донського з Українською державою (травень-листопад 1918 р): історичний аспект» була представлена на секції «Перспективи україно-польської співпраці в оцінці молодого  покоління». 

У квітні 2017 р. першокурсниця взяла участь у Краєзнавчих історико-бібліографічних читаннях до 135-річчя від часу заснування часопису «Київська старовина» (м. Глухів, 19 квітня 2017 р.) з доповіддю «Глухівські козацькі клейноди».

Також Марія стала дописувачем збірника наукових праць студентів «Студентські історичні студії», який видається на кафедрі історії, правознавства та методики навчання. Її стаття «Симон Петлюра. протиріччя часу та особистості» посіла гідне місце у випуску №2.

Детальніше: Науковий дебют першокурсників
0
0
0
s2sdefault