Вийшов друком науково-історичний журнал «Історичні студії суспільного прогресу» № 2.

Збірник «Історичні студії суспільного прогресу» містить публікації з актуальних питань історії науки і техніки, історії України та її регіонів, всесвітньої історії, методології історичних досліджень, огляди, рецензії, переклади, інформацію про наукове життя. В журналі містяться такі рубрики, як «Актуальні питання історії України», «історія науки і техніки: пошуки, дискусії», «Актуальні питання історії Другої світової війни», «Регіоналістика. Краєзнавчі студії», «Документи свідчать…», «Рецензії», «Наукове життя».

У науково-історичному журналі «Історичні студії суспільного прогресу» № 2 друкувалися такі автори: БАКАЛЕЦЬ О. А. (Україна) «Нові знахідки празьких грошів ХІІІ – ХV ст. на території Поділля», БІРЬОВА О. Ю. (Україна)  «Козацькі полки Слобідської України», ЧУМАЧЕНКО О. А. (Україна)«Микита Шаповал між есерівськими переконаннями та політичними реаліями (січень – квітень 1919 року)», АБАКУМОВА В. І. (Україна) «Методологія дослідження мінливих періодів історії», БЕРНАР Н. Г., РУДИШИН С. Д. (Україна) «Постать Павла Яковича Голодриги (1920 – 1986) в контексті історії виноградарства», БЄЛАШОВ В. І. (Україна)  «Історіографічна традиція та джерельна база вивчення історії Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка (1874 – 2014 рр.)» КУРОК О. І. (Україна)  «Системи обробітку ґрунту на теренах України в епоху Київської Русі», ЧАПЛЫГИН В. П. (Російська Федерація) «Самопознание и историческая практика в России», ШКОЛЬНА О. В. (Україна) «Шовк у побуті українців ХVІІ – ХІХ ст. і питання його зберігання й експонування у вітчизняних музеях», МАСЛОВ А. А. (Україна) «Новые факты о гибели генералов В. А. Хоменко и С. А. Бобкова», ЦОМАЯ Г. Ф. (Грузія) «Особенности решения «еврейского вопроса» в Эстонии», БРОВКО А. Г. (Україна) «Просвітницька та меценатська діяльність П. С. Коробки», ТЕРЕНТЬЄВА В. М. (Україна) «З історії Путивльського краєзнавчого музею (1919 – 1941)», КРИЖАНІВСЬКИЙ В. М. (Україна) «Матеріали до біографічного словника «Науково-педагогічні працівники Глухівського національного педагогічного університету ім. О.Довженка, 1952 – 1991 рр.» та ін.

Слід зазначити, що наступний номер журналу «Історичні студії суспільного прогресу» № 3 планується  видати як наукове фахове видання. Тож запрошуємо всіх науковців та студентів подавати свої статті до редколегії журналу!

Детальніше ознайомитися з текстами статей, авторами та вимогами написання та подання публікацій до редколегії, можна на офіційному сайті науково-історичного журналу «Історичні студії суспільного прогресу» http://issp.gnpu.edu.ua/. У разі виникнення питань звертайтесь на електронну адресу кафедри історії, правознавства та методики навчання Глухівського НПУ ім. О. Довженка Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..