On November 5, 2020, 2nd year undergraduate students held the international conference "Learning without borders with Erasmus+" dedicated to International Erasmus+ Week in Ukraine with the participation of DanielW. Bloemers –Officer of the European Commission in Brussels.

Детальніше: Learning without borders with Erasmus+

14-15 квітня 2020 р. на базі кафедри іноземних мов та методики викладання Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка було проведено VІІІ Всеукраїнські науково-педагогічні читання молодих учених, магістрантів, студентів іноземними мовами«The 21st Century Challenges in Education and Science». З огляду на запровадження по всій території України умов карантину й для запобігання поширенню COVID-19 відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України №211 від 11 березня 2020 року та листа Міністерства освіти і науки України № 1/9-154 від 11 березня 2020 року робота конференції проходила в асинхронному (off-line) режимі у формі електронного листування (e-mail) та шляхом проведення форуму.

Детальніше: "The 21st Century Challenges in Education and...

 

vg.JPG

СПІЛКУЄМОСЯ ІНОЗЕМНОЮ: НА ШЛЯХУ

 

ДО ЄВРОПЕЙСЬКОГО НАУКОВОГО ПРОСТОРУ

 

Традиційним стало проведення Всеукраїнських науково-педагогічних читань молодих учених, магістрантів, студентів іноземними мовами «The 21st Century Challenges in Education and Science» у Глухівському національному педагогічному університеті імені Олександра Довженка. П?ятий рік поспіль цей захід організовує та проводить кафедра іноземних мов та методики викладання.

Детальніше: СПІЛКУЄМОСЯ ІНОЗЕМНОЮ: НА ШЛЯХУ ДО...

 

kfdh.png

ГОТУЄМО МОЛОДИХ ДОСЛІДНИКІВ ДО РОБОТИ У СУЧАСНОМУ ІНФОРМАЦІЙНОМУ ПРОСТОРІ

21 квітня 2017 року у межах заходів, запланованих до святкування Днів науки, доктором педагогічних наук, професором Наталією Миколаївною Лавриченко було проведено лекцію «Сучасний дослідник в інформаційному просторі».

Детальніше: ГОТУЄМО МОЛОДИХ ДОСЛІДНИКІВ ДО РОБОТИ У...

 

DSCN8023.jpgDSCN8076.jpg

 

Чарівні миті Різдва в стінах університету

 

У передріздвяний час ми зазвичай з радісним настроєм готуємося до чогось чарівного й незвичайного. Для більшості українців Новий Рік і Різдво – улюблені свята. У Сполученому Королівстві Великої Британії та Північної Ірландії традицій, ритуалів, прикмет й інших календарно-обрядових особливостей, пов'язаних із зимовими святами, напевно, більше, ніж у всій Європі. Причому є традиції старовинні і відносно нові, але такі, що вже встигли міцно вкорінитися в звичаєвих традиціях британського менталітету.

 

Детальніше: Чарівні миті Різдва в стінах університету

 

IMG_4771.JPGIMG_4798.JPG

 

Міжнародному Дню матері присвячується

God could not be everywhere, and therefore he made mothers

Rudyard Kipling

У французів “maman”, в італійців i норвежців “mamma”, у англійців та американців “maa, mom, mother”, а в українців “мамо, матуся, нене”. Так по-різному і водночас схоже називають найріднішу і найдорожчу у світі людину. І якою б мовою не звучало слово «мати», воно завжди асоціюється з любов'ю, добротою, ласкою. Адже це найближча людина, яка піклується про нас, незалежно від нашого віку, статусу, сімейного стану, майже єдина людина, яка любить нас, безумовною, щирою любов'ю. На превеликий жаль, у цьому рутинному світі ми часто забуваємо сказати, наскільки ми вдячні їй за подароване життя, як сильно ми її любимо, і що вона – головна людина в нашому житті.

IMG_4758.JPGВшановуючи жінку матір, весь світ відзначає міжнародне свято – День матері. В Україні воно офіційно святкується, починаючи з 2000 року. Це свято любові і поваги до всіх матерів світу. Як саме вшановують найдорожчу в світі людину в різних країнах, вивчали студенти ГНПУ ім. О. Довженка. Результати своєї роботи вони презентували 19 травня, об’єднавши творчі зусилля і влаштувавши справжнє свято англійською мовою на факультеті філології та історії.IMG_4743.JPG

Присутні познайомилися з особливостями святкування Дня матері в різних країнах світу: Австралії, Великобританії, Франції, Іспанії та США. Особливий інтерес викликала історія про власне англійську традицію – приготування сніданку для мами у її День. А гра «Вгадай, сніданок якої країни зображено на екрані» сприяла емоційному піднесенню аудиторії.IMG_4790.JPG

Варто зазначити, що на святі були представлені як вокальні, так і танцювальні номери, підготовлені студентами різних факультетів на честь найдорожчої для кожного з нас людини. Справжньою «родзинкою» виступу стала сценка 22-А групи «День Матері», в якій студенти продемонстрували свої акторські здібності та представили комічну, але, на жаль, у більшості випадків, правдиву історію святкування різних свят і Дня Матері, зокрема.

IMG_4753.JPGПідсумовуючи сказане, зазначимо, що захід був дуже цікавим та насиченим, емоційним та зворушливим! Дякуємо всім, хто був причетний до підготовки та проведення свята. Сподіваємося на продовження гарних традицій проведення таких заходів у рамках «Року англійської мови в Україні».IMG_4744.JPG

Ткаченко Н.М., завідувач кафедри

іноземних мов та методики викладання

 

IMG_9584.jpgIMG_9645.jpg

 

16 листопада 2015 року Президентом України був підписаний Указ № 641/2015 «Про оголошення 2016 року Роком англійської мови в Україні». Це означає, що у 2016 році вивченню іноземної мови має приділятися більше уваги. За словами Петра Порошенка, володіння мовою міжнародного спілкування вкрай необхідне українцям, адже це розширює доступ громадян до світових можливостей освіти, культури та економіки. Без володіння українцями англійською мовою на належному рівні неможлива інтеграція України до наукового, економічного та політичного простору.

 

Рік англійської мови передбачає комплекс заходів для активного вивчення громадянами англійської мови. Саме з цією метою 12 травня 2016 року студенти 12-А групи факультету філології та історії Глухівського національного педагогічного університету ім. О. Довженка організували захід, присвячений святкуванню Великодня в різних країнах світу, а саме: Великій Британії, Австралії, Германії, Франції, Польщі, Україні, Греції, США, Ісландії, Італії, Індії та інших країнах.

 

Великдень – найважливіше свято християнської церкви, головне свято богослужебного року, що встановлено на честь Воскресіння Ісуса Христа, Бога-Сина у Святій Трійці, який втілився як людина, щоб надати людству Спасіння.

 

Захід відбувся у формі шоу. Аудиторія представляла собою українську телевізійну студію, де зібралися «гості» з різних країн світу. Для того, щоб краще «вжитися» в роль «громадянина» країни, яку студенти представляли, вони одягли речі, що мали відповідну символіку, та супроводжували розповіді цікавими презентаціями, що допомогло краще осмислити нову інформацію. Захід став чудовою нагодою для студентів, щоб продемонструвати рівень володіння англійською мовою та вдосконалити вже набуті навички спілкування.

 

Роль ведучої, а також автора сценарію належить студентці 12-А групи Ядуті Юлії, яка блискуче впоралася з цими завданнями. Дії групи координувала та корегувала викладач кафедри іноземних мов та методики викладання, куратор 12-А групи, Зайцева Наталія Григорівна.

 

У ході заходу присутні не лише поповнили свої знання цікавою інформацією, але й долучилися до культури різних країн Європи і світу, що ще сьогодні вкрай актуальним з огляду на державну політику. Наприклад, не всі знали, що в США існує весела традиція, коли батьки на Великдень ховають писанки та солодощі, а їхні діти мають віднайти їх. В Америці також дуже популярна великодня гра: катання яєць по похилому газону. Діти змагаються, хто далі і без зупинки зможе покатати своє яйце. У Німеччині великодні яйця «приносить» заєць, до того ж шоколадний. Це має символічний зміст. Заєць ще раз нагадує про весну і віддавна втілює плодючість. Ще одним символом Великодня є ягня, яке являє собою образ безневинно замученого Христа. Нині в Німеччині до Великодня випікають солодкі пироги у формі ягнят. В Індії люди виходять на вулиці на честь Воскресіння Христового і захоплено обсипають один одного кольоровим порошком, вітаючи зі святом. У Франції, коли на Великдень дзвонять у дзвони, прийнято обніматись та цілуватися на знак радості. Окрім традиційних по всій Європі молитов, в Італії існує традиція влаштовувати вистави театралізованого характеру. Ці постановки присвячені життю Христа, його стражданням, смерті і воскресінню. Кожному регіону Італії притаманні власні традиції святкування Великодня. Великдень у Греції державне свято. Відмінна риса грецького Великодня  гучні всенародні гуляння, адже Грецька православна церква робить акцент не на стражданнях Христових, а на радості Його воскресіння. Святкування Великодня триває 40 днів до Вознесіння. Весь цей час віруючі вітають один одного словами «Христос воскрес!», а храми залишаються прикрашеними квітами і червоними крашанками.

 

Ще однією «цікавинкою» заходу стала презентація «How people celebrated Easter many years agо», підготовлена на реальних фото, зроблених наприкінці XIX - на поч. XX ст. Студенти усвідомили масштаби поваги до цього свята Великодня в усьому світі, оскільки і багато століть тому, і нині люди з однаковою пошаною ставилися і ставляться до нього.

 

Захід виявився цікавим, колоритним, пізнавальним та веселим. Присутні отримали масу приємних вражень і змогли зануритися у культурно різноманітне середовище.

 

Зайцева Н.Г., асистент кафедри

 

іноземних мов та методики викладання