Скачать шаблоны для cms Joomla 3 бесплатно.
Зелёные шаблоны джумла.

У розкопках Батурина, починаючи з 2012 р. беруть участь студенти факультету філології та історії кафедри історії правознавства та методики навчання Глухівського національного педагогічного університету ім. Олександра Довженка (ГНПУ).

В експедиції 2016 року взяли участь вісім глухівських студентів-істориків. Роботи проходили на ряді об’єктів минулих років. Традиційно було закладено розкопи на садибі Кочубеїв, у яких виявлені залишки підмурків невідомих споруд. У центрі міста досліджувалася ділянка, звільнена від старої забудови у 2015 р. Означене місце у XVIIXVIII ст. знаходилося у межах фортеці, але значних об’єктів цього періоду виявлено не було. Результатом робіт на розкопі стали окремі знахідки монет XVIII ст. та невелика кількість фрагментів кількох різновидів пічних кахлів і скляних виробів.

Одним із найцікавіших об’єктів польового сезону 2016 р. стало продовження розкопок будинку представника козацької старшини, розпочате ще 2006 р. При першому дослідженні з’ясувалося, що будинок, без сумніву, був знищений московськими військами під час погрому. Це підтвердили сліди пожежі, а також монети, датування яких не виходило за рамки 1708 р. Знаковою тоді стала знахідка бронзового посрібленого пояса XVII ст. із зображенням на округлій пряжці вершника у лицарському спорядженні, який став окрасою експозиції батуринського музею археології. 2016 року були розкриті частина будинку та льох, де знайдені монети Речі Посполитої, фрагменти поливних пічних кахлів, бронзовий натільний хрест, фрагмент козацької керамічної люльки тощо.

На відміну від минулих років майже не трапилося нових знахідок на заміській резиденції І. Мазепи – Гончарівці. У розвідувальних шурфах знаходилися невелика кількість фрагментів  кухонного посуду та розвал горщика XVIIXVIII ст. Так само нечисленними були матеріали цього періоду у двох розкопах, закладених у центральній частині міста неподалік Воскресенської церкви (монети, кераміка, фрагменти мушкетних куль та ін.).

Загалом же результати робіт експедиції 2016 р. за кількістю та значимістю виявлених та досліджених об’єктів і знайдених артефактів, що проливають світло на батуринську трагедію 1708 року, дещо поступаються результатам минулих археологічних сезонів.

Юрій Коваленко

Уникальная программа снижения веса от Фаберлик.
Новинки косметики фаберлик на faberllena.ru