ПЕРШІ КРОКИ ДО ПЕДАГОГІЧНОЇ МАЙСТЕРНОСТІ

WWdX9BCEpO4.jpg...Щоб відкрити перед учнями іскорку знань,

учителю треба ввібрати море світла,

ні на хвилю не відходячи від променів

вічно сяючого сонця знань людської мудрості.

В.О. Сухомлинський

«Працю вчителя ні з чим не можна ні порівняти, ні зіставити. Ткач уже через годину бачить плоди своїх турбот. Сталевар через кілька годин радіє з вогненного потоку металу — це вершина його мрії; орач, сіяч, хлібороб через кілька місяців милується колосками і жменею зерна, вирощеного на полі...

А вчителеві треба працювати роки і роки, щоб побачити предмет свого творіння; буває минають десятиріччя, і ледве-ледве починає позначатися те, що ти замислив; нікого так часто не відвідує почуття незадоволення, як учителя; ні в якому ділі помилки і невдачі не приведуть до таких тяжких наслідків, як в учительському. Учитель зобов'язаний перед суспільством, перед твоїми батьками працювати тільки добре; кожна крихта твоєї людської краси — це його безсонні ночі, сивина, неповоротні хвилини його особистого щастя — так, учителеві часто буває ніколи подумати про себе, бо він змушений думати про інших, і це для нього не самопожертва, не покірливе підкорення долі, а справжнє щастя особистого життя». Саме воно зазирнуло в юні серця студентів 21-У та 43-У груп під час проходження переддипломної навчально-залікової педагогічної практики з 08 лютого до 20 березня 2016 року у глухівських школах та в навчальних закладах за місцем працевлаштування студентів. 11c.jpg

Ці навчальні заклади здебільшого гарно забезпечені методично-технічною базою, що полегшило умови для успішного проходження практики. Учителі шкіл мають великий педагогічний досвід та високий методичний рівень.Y.jpg

Проходження педагогічної практики ми розпочали з настановної конференції, де нас познайомили із метою, завданнями, змістом практики, правилами і обов’язками студентів-практикантів, особливостями організації діяльності практикантів та вимогами до звітної документації. Наступним етапом проходження педагогічної практики було знайомство із школою та адміністрацією школи, вчителями-предметниками. Ми ознайомилися із діяльністю педагогічного колективу, системою навчально-виховної роботи школи та режимом школи.

Під час практики відвідували уроки не лише вчителів-предметників, а й студентів-практикантів, проводили власні уроки та виховні заходи. За період практики кожен студент провів по 3 уроки з української мови та української літератури, 2 уроки із зарубіжної літератури та предметний захід.

Під час практики ми удосконалили свої вміння проводити уроки різних типів з української мови, літератури та зарубіжної літератури, перевіряли різні види письмових робіт, оцінювали та аналізували їх; проводили класні години; виготовляли дидактичний матеріал до уроків.

Під час проходження практики були і труднощі: у класі були гіперактивні учні, які звикли бути у центрі уваги і, навпаки, пасивні діти . Тому ми здійснювали індивідуальний підхід до кожного учня. Також зрозуміли, що під час проведення уроків дуже важливо стежити за записами на дошці, щоб не було помилок у зошитах, а також не допускати у мовленні слів-паразитів. 10.jpgМайже всі студенти потрапили у сильні класи, де доводилось відшукувати такі методи і прийоми, щоб зацікавити дітей, добирати різні завдання, повідомляти щось незвичайне, пропонувати цікавинки для учнів.

Загалом, педагогічна практика пройшла успішно, індивідуальний план виконаний повністю. Ця практика поглибила та закріпила наші знання з фахових дисциплін, виробила вміння проводити різні види робіт з дітьми, дала можливість випробувати себе в ролі класного керівника.

Підводячи підсумки, можна сказати, що робота вчителя - складна, в його праці потрібне гаряче серце. Він керівник без претензії на владу, друг без панібратства, порадник без нотацій. Якої поваги гідна людина, що вміщує в собі душу дитини, підлітка і юнака!

Олена Борисенко, студентка 21-У групи