Вікно у світ міжнародної наукової комунікації

pfu2.jpg

14 квітня 2016 року в Глухівському національному педагогічному університеті імені Олександра Довженка відбулись ІV Всеукраїнські науково-педагогічні читання молодих учених, магістрантів, студентів іноземними мовами «The 21st Century Challenges in Education and Science».

Захід організовано кафедрою іноземних мов та методики викладання за підтримки відділу наукової роботи та міжнародних зв’язків. cnel6.jpg

Вже стало традиційним проведення такого заходу в університеті, але щороку кількість навчальних закладів, які беруть в ньому участь, збільшується. Зростає також і число молодих науковців, готових презентувати результати своїх наукових пошуків англійською мовою. Цьогоріч науково-педагогічні читання зібрали понад 100 учасників. Серед них студенти, магістранти, аспіранти, молоді вчені провідних навчальних закладів України та зарубіжжя, зокрема, представники lbv7.jpgГНПУ імені О.Довженка, НПУ імені М. П. Драгоманова, Київського національного лінгвістичного університету, Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини, Інституту післядипломної педагогічної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка, Сумського державного педагогічного університету імені Антона Макаренка, Політехнічного технікуму Конотопського інституту Сумського державного університету, Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут», державного Опольського університету (Польща).

Цей факт є цілком закономірним з урахуванням ставлення держави до англійської мови. Значення англійської мови в сучасному світі настільки велике, що її знання сьогодні є не привілеєм і розкішшю, а предметом першої необхідності для представників різних сфер, своєрідним вікном у світ. Адже у глобалізованому світі англійська мова визнана засобом спілкування у міжкультурних інтеракціях (бізнес, політика, наука, Інтернет спілкування).

cnel9.jpgБільш того, 2016 рік проголошено Роком англійської мови в Україні. Саме тому проведення наукових заходів англійською мовою є важливим кроком на шляху до міжнародної комунікації.

Відкрив пленарне засідання проректор з наукової роботи та міжнародних зв’язків, кандидат педагогічних наук, доцент Зінченко Володимир Павлович. З вітальним словом до учасників заходу також звернувся модератор науково-педагогічних читань доктор педагогічних наук, професор Рудишин Сергій Дмитрович.

Під час пленарного засідання молоді науковці переконливо презентували результати своїх досліджень з використанням сучасних інформаційних технологій, демонструючи здатність до використання англійської мови як засобу професійного спілкування, обміну знаннями та досвідом.

Всі доповіді учасників читань викликали активну дискусію, що засвідчило їх актуальність, а також спонукало присутніх взяти участь в обговоренні наукових проблем сучасності, використовуючи англійську мову.

В рамках ІV Всеукраїнських науково-педагогічних читань також відбулася робота наступних секцій: «Unsolved problems in Linguistics and Literature», «New challenges in Teaching Methods», «Perspectives in Humanities», «Innovations in Natural Sciences and Methods of Teaching», «New trends in professional and technology education»., де учасники мали можливість обмінятися досвідом та знаннями, набутими під час роботи в царині різних галузей науки. pby1.jpg

Молоді вчені продемонстрували високий рівень дослідницької компетентності, а також належну підготовку до спілкування англійською мовою в науковій сфері.