Скачать шаблоны для cms Joomla 3 бесплатно.
Зелёные шаблоны джумла.

 

Захист_ф.пр.JPG«Українська пісняце бездонна душа

українського народу, це його слава»

 О. Довженко

4 жовтня 2016 року в стінах Глухівського НПУ ім. О. Довженка на факультеті філології та історії відбувся захист фольклорної практики студентів 23-У та 21-У груп. Кожного року студенти нашого факультету проходять практику за місцем проживання з метою дослідити та зібрати народно-поетичну спадщину своєї місцевості, а також репрезентувати свої здобутки іншим.

Студенти яскраво, колоритно, а головне, по-народному представили всю багатогранність українських звичаїв і традицій свого краю. І хоч завдання були однакові, студенти кожної з груп підійшли до їх вирішенню по-своєму і творчо .

Студенти 23-У групи репрезентували свої надбання на основі зібраних фольклорних матеріалів. Увесь виступ ґрунтувався на спогадах бабусі, до якої мати привезла доньку в село. Старенька зацікавила онуку розповіддю про те, як вона була молодою, дівувала, потім познайомилась зі своїм чоловіком. Перше дійство у виступі представлено традицією щедрування. Далі події розгортаються під час святкування Масляної, потім – Івана Купала. Молодята освідчуються один одному в коханні та одружуються.

Студенти розіграли перед глядачами справжнє українське весілля. Усі обряди супроводжувалися народними ліричними піснями, чарівними ворожіннями, а колоритні костюми та вдало дібрані реквізити допомогли присутнім відчути дух сивої української давнини.

Не менш яскраво і різноманітно представили свою фольклорну практику і студенти 21-У групи. Свій виступ вони побудували на послідовності періодів річного циклу календарно-обрядової творчості. Виступ студентів був насичений народними піснями, танцями, ворожіннями, що побутують у місцевості, яку вони досліджували. Цікаві і різноманітні дійства супроводжувались гуморесками у виконанні Єгора Гребенюка. Дійство закінчилось обрядом знімання весільного вінка з нареченої і застіллям. Студентам вдалося переконати глядачів і поринути разом із ними у світ української народної творчості завдяки гарно підібраним декораціям та музичному супроводу.

Отже, кожна група прекрасно представила свій народний, колоритний, співочий, багатий на традиції та звичаї край, вдало поєднавши минуле із сьогоденням. Свої виступи студенти урізноманітнили мелодійними піснями, танцями, гуморесками, створивши затишну атмосферу, в яку поринаєш майже чи не одразу.

Для студентів проходження фольклорної практики стало цінним життєвим досвідом, розширило їхнє уявлення про роль фольклору в житті народу, динаміку розвитку мистецтва родинного слова, сформувало вміння доцільного користування фольклорним мовленням, розуміння його естетичного забарвлення та психологічного ефекту. Здобуті навички сприяли розвитку мовного чуття, естетичного смаку студентів, їхнього інтелекту та креативних здібностей.

Керівник фольклорної практики – кандидат педагогічних наук,

доцент Гоголь Н. В.,

магістрант 61-У групи Мороз Інна

Уникальная программа снижения веса от Фаберлик.
Новинки косметики фаберлик на faberllena.ru