19–20 жовтня у рамках заходів з нагоди 125-ї річниці з дня народження Олександра Довженка і 145-ї річниці з дня заснування університету Анатолій Олександрович Новиков, доктор філологічних наук, професор, завідувач кафедри, і Троша Наталія В'ячеславівна, кандидат філологічних наук, старший викладач кафедри української мови, літератури та методики навчання стали учасниками заходу «Ніч історії Глухова». Науковці прочитали лекцію на тему «Невідомі сторінки життя генія світового масштабу Олександра Довженка».

У лекції було висвітлено інформацію про глухівський період життя Олександра Довженка, справжнього українця-правдолюба, талановитого письменника і художника, творчого кінорежисера-сценариста, філософа-провісника, і просто вчителя, випускника Глухівського учительського інституту, чиє ім’я нині гордо носить Глухівський національний педагогічний університет. Особливу увагу приділено факторам, які мали беззаперечний вплив на становлення світогляду майстра, розвиток його мистецького таланту: давня героїчна історія міста, велична архітектура, мистецькі традиції тощо. А також розкрито маловідомі факти з історії особистих стосунків Довженка і Сталіна, що викликало жваву дискусію у слухачів.