Скачать шаблоны для cms Joomla 3 бесплатно.
Зелёные шаблоны джумла.

3.10.16Ми, студенти-історики, хочемо розповісти вам про один з найяскравіших моментів у нашому навчальному житті - археологічну практику, яка відбулася в рамках Батуринської міжнародної Україно-Канадської експедиції.

Кілька поколінь студентів-практикантів історичного факультету мають нагоду набувати фахові навички у цій унікальній місцевості, де народилася ідея української державності, творилася Українська держава, як святиня, окроплена кров'ю наших предків, що хотіли самі господарювати на своїй землі.

3.10.18Перші дні видалися тяжкими через те, що ми проходили процес адаптації. Та згодом ми зрозуміли суть археології і втягнулися в процес. З хлопців та дівчат, які орудують лопатами, піт тече струмками, коли надворі спека понад 30°. Але не варті уваги дрібниці, коли ти натхненний надіями знайти щось цікаве. На будь-якій фізичній роботі важко, але воно того вартує, тому що знахідки - це завжди цікаво. Археологічні технології - вони як цеглинки, що одна до одної складають будинок. Досліднику вони допомагають отримати уявлення про той чи інший куточок місцевості і загалом про історію краю. 

Цей рік був дуже врожайним на знахідки. Всього розкопів було 6 і, майже на всіх, нам вдалося попрацювати. Ми знайшли багато цікавих речей різних століть. Наприклад, монети – це солід Яна Казиміра 1660 року, 3.10.20а також дві Петровські монети 1801 року та багато інших. Ядра кін. XVII ст. Мазепинської епохи, кахлі з зображенням гербів Мазепи та Пилипа Орлика, глечики, козацьку та португальсьуа люльки, лямку на ремінь XVIIIст., глечики, кераміку, перстень, піч.

Приємно, що студенти, які знайшли монети, отримали солодку винагороду – згущене молоко!3.10.19

І не обійшлося без сенсації: коли почали розкоп, то вирішили, що це рештки колодязя, накритого дахом, на що вказували розміщені довкола стовпи-опори. Та наприкінці експедиції, несподівано, відкопали сходи, що ведуть углиб, та цегляні лутки дверей. Відтак, з'явилась нова таємниця, яку тепер кортить розгадати. Що то за споруда, куди ведуть ті сходи? Може, там підземний хід аби вивести гетьмана з маєтку за форс-мажорних обставин... Страшенно цікаво! Та археологам доведеться набратися терпіння і чекати наступного року й нової експедиції.

А вечори були у нас наповнені веселощами, гармонією, цікавими розмовами та найкращими піснями від нашого викладача Коваленка Юрія Олександровича, який був керівником і другим батьком на час практики.

3.10.15А деяким щасливчикам «фартило» працювати на благо табору - чергувати. Також саме нашим студентам пощастило встановлювати прапор Батуринської Археологічної Експедиції.

У один з вихідних днів у нас була екскурсія прекрасним містом Батурин, під час якої ми відвідали історичні місця гетьманської столиці – Будинок генерального судді Василя Кочубея, палац Кирила Розумовського, Цитадель батуринської фортеці та археологічний музей. Завдяки цій експедиції ми побачили гетьманську столицю такою, якою її не може побачити звичайний турист.

3.10.17Останні години перебування в таборі були чудними, найсмачнішими, водночас болючими і щасливими. Вони залишаться назавжди в нашім серці. Тут ми здобули дуже багато знань і знайшли нових чудових друзів. Вишукана природа, чудова річка Сейм, багато археологічних знахідок зробили нашу практику справжньою захопливою пригодою, про яку ми ще довго будемо згадувати і розповідати.

Калейдоскоп щоденних справ багато чому навчив, загартував, зробив толерантними і ввічливими. Ми не лише отримали перші професійні навички, а й навчилися працювати у колективі на спільний результат, отримали уроки взаємодопомоги і порозуміння. За три тижні, що промайнули так швидко, спільні дослідження пам’яток історії України перетворили сухий список учасників експедиції у справжнє експедиційне братство. Колективне навчання і робота в полі залишаться у пам’яті на довгі роки яскравою сторінкою.

Станіслав Сапун, староста 24-І групи

0
0
0
s2sdefault
powered by social2s
Уникальная программа снижения веса от Фаберлик.
Новинки косметики фаберлик на faberllena.ru